Poziční světla (letecká překážková návěstidla) jsou povinný bezpečnostní prvek. LED poziční světlo se instaluje na výškové budovy, komíny, jeřáby, stožáry, případně jiné stavby nebo přírodní útvary velkých vertikálních rozměrů. Takto označené objekty pomáhají orientaci posádek letadel a výrazně tak zvyšují pasivní bezpečnost letového provozu.

Letecká poziční nebo výšková světla

jsou konstruována tak, aby jejich pronikavé světlo bylo viditelné z každého směru a plnilo svoji funkci iv extrémních povětrnostních podmínkách. Poziční světla obsahují soumrakový spínač a GPS synchronizací. Poziční světlo musí splňovat přísné normy, které předepisuje Mezinárodní civilní letecká organizace (ICAO a FAA). K použití na území ČR a SR musí získat navíc souhlas Národního leteckého úřadu, kde jsme držitelé certifikátů a potřebných povolení. Jako světelný zdroj pro poziční světla se používá výhradně úsporná a na údržbu nenáročná LED technologie.

Pro označení výškových bodů, jeřábů a jiných překážek letecké dopravy nabízíme poziční světlo s nízkou svítivostí a poziční světlo se střední svítivostí a k tomu příslušenství.

Jak vybrat správné letecké poziční světlo naleznete v našem článku.